Researchers 'watch'...

(Nanowerk News) Washington State University researchers have met the long-standing scientific challenge of watching a material change its crystal structure in real time.   While exposing a sample of silicon to intense...


Read More...

افزایش امنیت کارت‌ها...

  محققان روسی موفق به ارائه فناوری جدیدی برای تولید کارت‌های بانکی شدند که از امنیت بالایی برخوردار است. در این کارت‌ها نقاط کوانتومی در سطح یک پلاستیک شفاف پخش می‌شوند....


Read More...

افزایش روان‌سازی با ...

محققان با افزودن نانوکره‌های کربنی به روغن موتور، اصطکاک قطعات موتور را 10 تا 25 درصد کاهش دادند. افزودن این نانوساختار تغییری در ویسکوزینه روغن موتور ایجاد نمی‌کند.   پژوهشگران دانشگاه پوردو...


Read More...

بازار نانو

بازار مواد بازار تجهیزات بازار تکنولوژی


Read More...

باند پانسمان ضد باکت...

باند پانسمان ضد باکتری آجی کت، با قابلیت نمایش زمان تعویض شرکت دانش بنیان داروسازی عماد، با تکیه بر فناوری نانو، محصولی را تولید نموده که برای ترمیم زخم‌ها و سوختگی‌ها...


Read More...

تشخیص افراد معتاد به...

  پژوهشگران دانشگاه ایلام موفق به ساخت نوعی حسگر شده‌اند که قادر است مقادیر بسیار ناچیز کوکائین را در خون افراد تشخیص دهد. این حسگر، سرعت و دقت بالایی دارد و...


Read More...
012345

افزایش روان‌سازی با افزودن نانوکره‌های کربنی به روغن موتور

محققان با افزودن نانوکره‌های کربنی به روغن موتور، اصطکاک قطعات موتور را 10 تا 25 درصد کاهش دادند. افزودن این نانوساختار تغییری در ویسکوزینه روغن موتور ایجاد نمی‌کند.

 

پژوهشگران دانشگاه پوردو نشان دادند که افزودن مقدار کمی نانوکره‌های کربنی به روغن موتور می‌تواند اصطکاک آنها را کاهش داده و میزان خستگی موتور را تا 25 درصد کاهش دهد. با این کار مصرف سوخت در موتور به شدت کاهش می‌یابد.
این گروه تحقیقاتی همچنین نشان دادند که چگونه می‌توان این نانوکره‌ها را به تولید انبوه رساند. پیش از این برای تولید این نانوکره‌ها از اولتراسونیک استفاده می‌شد اما این گروه روش کاراتری برای این کار ارائه کردند.
ویلاس پل از محققان این پروژه می‌گوید: « این نانوکره‌ها بیش از 10 سال است که توسط دانشمندان شناخته شده است. تولید آنها به صورت معمول 24 ساعت زمان نیاز دارد. ما موفق به ارائه روشی شدیم که در مدت 5 دقیقه این نانوکره‌ها را تولید کنیم.»
این کره‌ها بین 100 تا 500 نانومتر قطر دارند که ابعاد آنها متناسب با زبری قطعات داخل موتور است. بنابراین این کره‌ها می‌توانند فرو رفتگی‌های داخل موتور را پر کرده و میزان اصطکاک را به حداقل برسانند. نتایج تست‌های انجام شده روی این افزودنی نشان می‌دهد که افزودن 3 درصد وزنی از این نانوکره‌ها می‌تواند اصطکاک را بین 10 تا 25 درصد کاهش دهد.
فرشید صادقی از محققان این پروژه می‌گوید: « کاهش 10 تا 25 درصدی اصطکاک یک دستاورد بسیار قابل توجه است. بسیاری از صنایع به دنبال کاهش اصطکاک هستند که برای این کار از روان‌سازها استفاده می‌کنند. کاهش اصطکاک می‌تواند به بهبود مصرف سوخت کمک کند.»
نتایج یافته‌های محققان نشان داد که افزودن این نانوکره‌ها هیچ تاثیری روی ویسکوزیته روغن نمی‌گذارد. افزایش ویسکوزیته برای عملکرد بهتر قطعات خوب نیست چرا که روانی روغن را کاهش می‌دهد.
برای تولید این نانوکره‌ها محققان از ترکیب فرمالدهید و رسورسینول استفاده کردند. با اولتراسونیک حباب‌های گازی تشکیل شده که انفجار آنها گرمایی ایجاد می‌کند که منجر به تولید ذرات پلیمری می شود. این ذرات با قرار گرفتن در کوره در دمای 900 درجه سانتیگراد کاملا صاف می‌شوند.

 

 چاپ  ایمیل

Apertura de cuenta bet365.es